EN
RO

POSTURI DISPONIBILE
Consultant fonduri europene

Descrierea postului:

  • Consultantul fonduri europene va oferi servicii integrate de consultanță pentru elaborarea și implementarea proiectelor finanțate din instrumente structurale.

Cerințe:

  • Studii superioare economice finalizate
  • Experiență de minim 3 ani în elaborarea și implementarea proiectelor cu finanțare europeană
  • Cursuri în domeniul managementului proiectelor constituie un avantaj
  • Cunoștințe temeinice privind legislația națională și comunitară în vigoare, aplicată în cadrul programelor cu finanțare nerambursabilă
  • Cunoștințe avansate de Microsoft Office
  • Cunoștințe avansate de limba engleză
  • Abilitați de comunicare (scrisă și verbală), lucru în echipă
  • Capacitate ridicată de analiză și sinteză, atenție la detalii
  • Capacitate de lucru sub presiunea deadline-urilor
  • Disponibilitate de relocare temporară în București/Cluj

Responsabilități:

  • Identifică, se documentează si analizează oportunitățile de finanțare, conform cerințelor clienților
  • Elaborează documentaţii de finanţare (cereri de finanţare, bugete, planuri de afaceri, analize, studii diverse, grafice GANTT etc.)
  • Participă la implementarea proiectelor și la întocmirea documentațiilor specifice (dosare achiziție, cereri de rambursare/plată, rapoarte tehnice și financiare, notificări, acte adiționale etc.)
  • Colaborează cu echipa de proiect în conformitate cu obiectivele proiectului și exigențele clienților
  • Cunoaște și respectă termenele limită impuse de finanțator sau cele solicitate de client

Confidențialitatea înscrierii vă este asigurată. Doar candidații selectați vor fi contactați.

Fie că sunteţi în căutarea unui loc de muncă de specific, fie a unei alternative în carieră, şi doriţi să vă alăturaţi echipei noastre, ne va face plăcere să primim candidatura dumneavoastră printr-una din următoarele modalităţi:
Email: office@relians.ro
Fax: 0232-258 425
Poşta: Str. Colonel Langa, nr. 17, Parter, Iași, 700 029
Înscrierea oricărei informaţii în baza de date este strict confidenţială.
RELIANS vă garantează siguranţa şi confidenţialitatea informaţiilor furnizate, acestea fiind accesibile doar persoanelor autorizate.
Vă mulţumim!